O čem kurz je?

O čem kurz je?Kurz Peníze a já spojuje biblické principy s vyzkoušeným praktickým vyučováním tak, aby pomohl jednotlivcům si připravit dobrý a realistický osobní rozpočet nebo rozpočet domácnosti. Cílem tohoto pohodového a interaktivního kurzu je pomoci lidem:
Podrobný obsah kurzu si můžete stáhnout ve formátu PDF.

Jaké jsou cíle kurzu?

Hlavní záměr kurzu je velice praktický. Naším cílem je uschopnit hosty, aby získali zpět kontrolu nad svými financemi v případě, že ji ztratili a dát jim nástroje, aby dokázali dělat informovaná rozhodnutí, jak utrácet své peníze spíše než aby byli k tomu nuceni okolnostmi.
Kurz také usiluje o to, aby založil naše chápání peněz v praktické moudrosti Bible. Nicméně kurz je navržen tak, aby byl přístupný všem. Věřícím křesťanům, hledajícím víru, věřícím jiných vyznání i ateistům.

Pro koho je?

Kurz Peníze a já je pro každého.
Kurz není specificky zaměřen na ty, kteří již mají vážné a naléhavé dluhy, i když i v těchto případech poskytuje užitečné vyučování základních principů a tím poskytuje vhodné nástroje pro ty, kdo se ocitli v takové situaci.

Kdo stojí za tímto kurzem?

Kurz Peníze a já byl sepsán a vyvinut v roce 2008 týmem lidí v anglikánské církvi HTB (Holy Trinity Brompton, Londýn) jako reakce na potřebu (vyjádřenou mnohými žádostmi od lidí, kteří se dostali do finančních problémů) jednoduchého vyučování v oblasti financí. První kurz Peníze a já se konal v lednu 2009 a od té doby v HTB nadále probíhá.
V roce 2010 tým HTB/Alpha spojil síly s organizací Stewardship, aby kurz dále rozvinul a učinil ho dostupným širší veřejnosti. Stewardship má široké zkušenosti v oblasti finančního vyučování a školení a byl připraven podpořit touhu více vybavit církve a další organizace tak, aby mohli sami pořádat tyto kurzy.
V roce 2016 proběhnul první kurz Peníze a já v ČR. Kurzy probíhají pod vedením České kanceláře kurzů Alfa.