O kurzu

Jig Saw

O čem kurz je?

Kurz Peníze a já spojuje biblické principy s vyzkoušeným praktickým vyučováním tak, aby pomohl jednotlivcům si připravit dobrý a realistický osobní rozpočet nebo rozpočet domácnosti. Cílem tohoto pohodového a interaktivního kurzu je pomoci lidem:

  • Vytvořit si krok za krokem osobní rozpočet nebo rozpočet domácnosti tak, aby získali kontrolu nad svými penězi. Kurz obsahuje tipy a strategie jak mít osobní finance pod kontrolou stejně tak jako vysoce účinné praktické metody každodenního řízení výdajů.
  • Zamyslet se nad širšími otázkami finanční gramotnosti, důležitosti finančního plánování, pravidelného spoření, moudrého používání úvěru a důležitosti pravidelného dávání.
  • Prozkoumat svůj vztah k penězům a postoje v oblastech jako je utrácení a dávání a to s použitím Bible jako výchozího bodu.
  • V případě nutnosti nalézt dodatečnou pomoc a dostat individuální podporu od osobního rozpočtového poradce.

Použijte tento odkaz ke stažení Obsahu kurzu PDF (1.2MB)

Jaké jsou cíle kurzu?

Hlavní záměr kurzu je velice praktický. Naším cílem je uschopnit hosty, aby získali zpět kontrolu nad svými financemi v případě, že ji ztratili a dát jim nástroje, aby dokázali dělat informovaná rozhodnutí, jak utrácet své peníze spíše než aby byli k tomu nuceni okolnostmi.

Kurz také usiluje o to, aby založil naše chápání peněz v praktické moudrosti Bible. Nicméně kurz je navržen tak, aby byl přístupný všem. Věřícím křesťanům, hledajícím víru, věřícím jiných vyznání i ateistům.

Kdo stojí za tímto kurzem?

Kurz Peníze a já byl sepsán a vyvinut v roce 2008 týmem lidí v anglikánské církvi HTB (Holy Trinity Brompton, Londýn) jako reakce na potřebu (vyjádřenou mnohými žádostmi od lidí, kteří se dostali do finančních problémů) jednoduchého vyučování v oblasti financí. První kurz Peníze a já se konal v lednu 2009 a od té doby v HTB nadále probíhá.

V roce 2010 tým HTB/Alpha spojil síly s organizací Stewardship, aby kurz dále rozvinul a učinil ho dostupným širší veřejnosti. Stewardship má široké zkušenosti v oblasti finančního vyučování a školení a byl připraven podpořit touhu více vybavit církve a další organizace tak, aby mohli sami pořádat tyto kurzy.

V roce 2016 proběhne první kurz Peníze a já v ČR. Kurzy probíhají pod vedením České kanceláře kurzů Alfa.

Pro koho je?

Kurz Peníze a já je pro každého.

  • Chcete se zamyslet nad vaším vztahem a postoji k penězům a nad tím, jak s nimi zacházíte?
  • Potřebujete poradit s rozpočtováním? Chcete poradit jak lépe hospodařit s vašimi penězi?
  • Chcete lépe porozumět stavu vašich financí a naučit se je mít více pod kontrolou?
  • Dělám vám vaše finanční situace starosti nebo máte finanční problémy?

Kurz není specificky zaměřen na ty, kteří již mají vážné a naléhavé dluhy, i když i v těchto případech poskytuje užitečné vyučování základních principů a tím poskytuje vhodné nástroje pro ty, kdo se ocitli v takové situaci.

Podívejte se na nástroj pro SESTAVENÍ ROZPOČTU! Použijte tento jedinečný nástroj k sestavení a organizaci vašeho rozpočtu... Chcete véstTENTO KURZ? Kurz o penězích je navržen tak, aby ho mohly vést církve a jiné skupiny pro lidi v jejich okolí...